BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SİMGESİ; AY VE YILDIZ

Bir ulusun bağımsızlığını ve özgürlüğünü en iyi temsil eden semboldür. Her ülkeye ait olarak tasarlanmış bu simgeler o ülkeye ait oluşunu anlatır. Ülkemizin bu simgesinin anlamı son derece derin anlam yüklü oluşundan dolayı diğer ülkelerin sembollerinden daha çok önem arz eder. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla meydana gelen bu sembolün hayatımızdaki önemi asla tartışılamaz. Bir kumaşın üzerindeki simgeler ne kadar değerli olabilir diye düşünürseniz gerçekten çok çok değerlidir. Kanunlar çerçevesinde asla yere indirilemez, ayaklar altına alınamaz ve yakılamaz. Yasaya göre de sökük veya yırtık bir şekilde kullanılması yasaktır. Bayrak sevgisi yediden yetmişe her bireyin gönlünde taht kuran önemli bir sevgidir. Vatan sevgisi ve bayrak sevgisinin bu denli çok olması da şehit kanıyla medyana gelmiş olmasıdır. Diğer ülkelerde simge olsun diye dalgalanırken bizim ülkemizde anlamı olduğu için kutsal sayılır.

Anlamı derin olan bu sembol ülkemizde son derece önemli bir yere sahip olduğu için her resmi törenlerde vazgeçilmeyen bir unsur halini almıştır. Şehitlerimizin simgesi halini almış bu bayrak aşkı her noktada vazgeçilmeyen bir semboldür. Evinizde, işyerlerinizde ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarda mutlaka olması gerek Türklüğü en iyi şekilde yansıtan bir ayrıntıdır. Üretimi sırasında birçok incelemeden geçen bu sembol yanlış üretimi yapıldığı zaman asla kullanılmaz. Kullanılan kumaşın kalitesi gereği kesinlikle renk solması ve yırtılması söz konusu bile olamaz. Üretim sırasında kullanılan ipler özenle temizlenir renk detayları kontrol edilir sonrasında üretime dahil edilmektedir. Bayrakçı ustalar bu dikim sırasında herhangi bir hata olmaması için ellerinden gelen maksimum özeni göstermek zorundadırlar.

Ülkemizin sembolünü her alanda daha rahat sergileyebilmek için farklı tasarlanan çeşitleri vardır. Bu çeşitler sayesinde sembolümüzü daha rahat her alanda kullanabilirsiniz. bayrakçı firmaların gayret ve tasarımları sayesinde ülkemizin bağımsızlık simgesini her yerde fazlasıyla görebilirsiniz. Kırlangıç, masa, süsleme gibi çok çeşitli sembolümüzü taşıyan modeller vardır. Belli standartları olan sembolümüzün asla standartlara aykırı şekilde piyasaya sürülemez. Ulusal sembolümüzün rengi aslında kırmızı olarak bilinir. Asıl rengi ise kan kırmızıdır. Asla bu renk dışında üretim yapılamaz.

Etiketler: ,