Dark Souls II Nelerle Karşılaşacağız?

Daha önce hiç sizi çileden çıkartan tabiri caizse klavyeyi yumruklatan oyun oldu mu? Eğer cevabınız “Hayır” ise artık Dark Souls II oyunu size bunu yaptırabilir. Sizi çileden çıkartacak, cinnet geçirtecek tarzda bir yapım olan Dark Souls II serinin ilk oyununa göre büyük büyük yenilikler içeriyor. Sizi cinnet geçirtecek dediğimiz için sakın oyunu kötü sanmayın. Aksiyon Dark Souls serisi şimdiye kadar yapılmış olan en iyi hikâyeye sahip oyunlardan bir tanesidir. Eğer Dark Souls oyununu hiç oynamadıysanız çok şey kaybettiniz demektir.

Serinin ilk oyununda olduğu gibi Dark Souls II oyununda da hikaye esas alınmış. Oyunun başlarında size belli başlı görevler verilmese de daha sonrasında görevler verilmeye başlanıyor. Oyunun başındaki göreviniz ise çevreyi keşfetmek. Tabi çevreyi keşfedeyim derken kontrolü elden bırakmamalısınız. Çünkü bir bakmışsınız bir yaratık çıkmış sizi katletmiş. Tabi ölünce ne olacak diye düşünebilirsiniz. Ancak ilk seriye göre bu oyunda ufak bir değişiklik var. O da öldükçe canınızın azalması. Yani artık ölmemek için elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Birde öldüğünüz zaman artık bonfire nerede ise sizde orada doğuyorsunuz.

Dark Souls II oyununun ilk oyuna göre daha zorlayıcı olan yanlarından bir diğeri ise hem oynanışının oldukça zor olması hem de itemlerin ilk başlarda sınırlı verilmesi. Oyuna alışana kadar belirli bir sürenin geçmesi şart. Ayrıca üzerinizde yeteri kadar item olmadığı içinde ortalıkta öylesine dolaşamıyorsunuz. Ancak sıkıştığınız noktalarda diğer oyunculardan yardım alabilirsiniz. Mesela boss kesmeye karar verdiğinizde eğer “human effigy” isimli eşyanız varsa o zaman başka bir oyuncuyu daha yanınıza çağırabilirsiniz.

Oyundaki en güzel özelliklerden bir tanesi daha önce oynadığınız bölümleri oynayanların sizin için yardım ipuçlarını haritaya bırakabilmeleri. Bölüm ile ilgili o noktaya bırakılan yazılı ve görüntülü ipuçları sayesinde oyun içerisinde takıldığınız noktalarda yardım alabiliyorsunuz.

Dark Souls II oyununun grafiklerinden bahsetmek gerekirse ilk oyuna göre oldukça başarılı. Özellikle ince detaylara daha fazla dikkat edilmesi sayesinde artık kendinizi gerçek bir dünyada gibi hissedebiliyorsunuz. Eğer ilk oyunu oynadıysanız ve hayran kaldıysanız Dark Souls II oyununu kesinlikle oynamalısınız.

Etiketler: , ,