Gökyüzünde Seyahat

Gökyüzünde Seyahat

Uzun mesafeler için yolculuk yapılacağı zaman yolda yenilecek yiyecekler hazırlanır, bel ve boyun için rahat ettirecek yastıklar tasarlanır ve bunlar olmadan yolculuğa çıkılamazdı. Çünkü yolculuklarda el ve ayak şişer, mide bulanır, yorgunluk hissinden dolayı yol anlattığına otobüs, tren, gemi vs. ulaşım araçları içerisinde uyku tutmazdı. Tüm bu zorluklara son noktayı uçak yolculuğu koymuştur. Uçak yolculuğu oldukça güvenli, konforlu, rahat ve hızlıdır. Bu gerekçelerle de günümüzde en çok talep gören ulaşım aracı uçaktır.

Otobüs, tren, gemi gibi ulaşım araçları ile günler süren mesafeler uçak ile sadece dakikalar içerisine sığabilmektedir. Bu özelliği ile modern çağda zaman sıkıntısı yaşayan çağdaş insanlar için büyük bir kolaylıktır. Sınırlı sayıda olan senelik izin dönemlerinde, acil işlerde bulunmaz bir can kurtarıcıdır. Uçak yolculuğu oldukça geniş bir atmosfer içerisinde olmaktadır, uçakların içi geniş ve ferahtır. Uçuş esnasında uçakta bulunan tüm yolcuların ihtiyaçlarını giderebileceği her türlü donanımın uçak içerisinde mevcuttur. Bu donanımı sağlamakla sorumlu olan havayolu şirketidir. Uçak içerisinde özellikle wc, yeme, içme ihtiyaçları için gerekli olan tüm tedbirlerin mutlak suretle alınması şarttır. Yolcuların havalimanında ve uçak içerisinde hizmetlerinin aksamaması ve yolculara yardımcı olabilmesi amacıyla yeterli sayıda, eğitimli, mesleklerinde donanımlı personel bulundurulmaktadır. Müşteri memnuniyeti anlamında dünya standartlarının üzerinde bir hizmet kalitesi amaçlanmaktadır.

Sektör içerisinde yer alan havayolu firmaları çoğunlukla müşteri memnuniyetini yakalayabilmek için müşteriye menfaatine uygun olan kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalar içerisinde en çok talep gören ucuz uçak bileti satın alabilmek, kampanya içerisinde artı puan toplayabilmek ve çekilişlere katılmak şeklinde sıralanabilir. Kampanya içindeki alternatiflerden tercihini yaptıktan sonra uçak bileti alan müşteriler oldukça ekonomik bir alışveriş yapmış olmaktadır. Ucuz uçak bileti avantajının üzerine bir de uçak ile yapılan yolculukta kazanılan zaman kavramı eklendiğinde uçak biletinin maliyeti oldukça düşmektedir. Uçak bileti almak oldukça kolaydır. Öncelikle kalkış ve varış noktaları, gidiş ve dönüş tarihleri belirlenir, daha sonra yolculuk yapmak için tercih edilen havayolu firmasının internet sitesi üzerinden veya adresinize en yakın olan bayisinden uçak bileti satın alınabilir, uçak bileti tarihi değiştirilebilir, uçak bileti iptal edilebilir veya uçak bileti ile ilgili dilediğiniz işlemler yapılabilir. Uçak bileti satın alabilmek için havalimanına gitmeye, bunun için ayrıca bir zaman dilimi harcamaya gerek yoktur.

Otomobil, gemi, tren, otobüs gibi ulaşım araçları içerisinde yaşanan kaza, ölüm, yaralanma gibi istenmeyen durumların oranları uçak ile yaşanan tatlım ölüm yaralanma oranlarının oldukça üstündedir. Dünya istatistikleri göstermiştir ki en güvenli ulaşım aracı uçaktır. Uçak içerisinde yolcular oldukça rahat koltuklarda yolculuk etme şansına sahiptirler. Uçak içerisi oldukça nezih bir ortamdır ve yolcuların her türlü konforu düşünülmüştür.

Etiketler: ,