Kalite Standartları Belgelendirmesi

ISO 14001 Eğitimi Hakkında

Sanayinin herhangi bir kategorisinde faaliyet gösteren kişi ya da kurumlar ın çevre yönetim sistemi kurmak amacı ile oluşturulan uluslar arası bir standartlardan biri de ISO 140001’dir.

ISO 140001 standartı asgarisinde belirtilen koşullar çevre yönetim sistemi kriterlerini taşımaktadır. Diğer standartlara nazaran ürün bazlı olmayan ISO 14001 standartı sadece çevre yönetim sistemin bazlı bir standarttır.

Her yıl ar-ge yöntemi ile geliştirilen standartlarad olduğu gibi bu standartta geliştirilmekte olup, her sene yeni kriterler konulmaktadır. Geneli itibari ile çevresel amaçları ve ilkeleri barındıran bu standart aşamalarında performans değerlendirmeden sürekli iyileştirmeye kadar kriterler bulunmaktadır.

Bünyesinde birçok eğitimi sağlayan Qsicert ISO 14001 standartı eğitimini sağlamakta olup, en güncel hali ile bu standartı katılımcılarına sunmaktadır.

ISO 9001 Eğitimi Hakkında

Kalite standartlaından biri olan ISO 9001 standartı temeli itibari ile küresel çerçeverde kaliteli ürün ve hizmetin sunulması adına geliştirilen bir standarttır.

Teknolojinin ve sanayinin çok boyutlu geliştiği günümüzde rekabatin küresel olarak artması ürün üretimi ve geliştirilmesinden daha çok, sunulan ürünün ve hizmetin kalitesini baz alan bir satndarttır.

Uluslar arası kalite satnndartı olan ISO 9001 şartları küresel olarak belirlenen şartlardır. Biraz daha bu konuyu açacak olursak kalites standartı baz alınan değerlerin tamamı dünyanın her bölgesinde kabul görmüş ve uygulanan değerlerdir.

Diğer standartlarda olduğu gibi kurulumundan bu yana yeni ilkeler ile sürekli bir gelişimde olan ISO 9001 kalite standartı sürekilik gösteren bir gelişim içerisindedir.

Uluslar arası uygulanan standartların başında gelen ISO 9001 standartı dünyanın birçok ülkesinde bir çok krum tarafından uygulanmaktadır.

Kalite Standartları Ve Belgelendirme

Uluslar arası kalite standartları büyük bir ivem ile her sene daha iyiyi doğru sağlanan bir gelişim ile sürdürebilirliği sağlanmaktadır.Kalite standratları uygulanması ve belgelendirme süreçleri ise belirlenen aşamalara göre sağlanmaktadır.

Gsicert olarak ilk başta sera gazı doğrulama faaliyetleri olmak üzere belgelendirme, eğitim ve tedarikçi denetimleri sağlanmakta olup, geliştirilen en yeni güncel sürümler ile bu hizmetlerin tamamında en yeni teknikler kullanılmaktadır.