Limra Mermer Satış Fiyatları

Limra Mermer Satış Fiyatları

Limra taşı veya mermeri Antalya ilinde bulunan Finike ilçesinin limra bölgesindeki ocaklardan çıkartılmaktadır. Kireç taşı olarak bilinen limra mermer fiyatları uygun olduğundan pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Tercih edilen mermer taşı iki farklı şekilde üretildiği için kullanılacağı alana göre farklı seçimler yapılabilir. Firmalar ile yapacağınız görüşmeler ile metrekare fiyatı konusunda detaylı bilgi alarak bu şekilde tercihlerinizi yapabilirsiniz. Yapı sektöründe ve dekorasyon amacı ile de kullanılır.

Limra Taşı Özellikleri Nelerdir?

Limra taşı hafif ve homojen bir yapıya sahiptir. Yalıtkan özelliği ile dış cephe kaplaması için kullanılabilir. Yapı sektöründen kimya sektörüne kadar tercih edilen limra taşı özellikleri ile kullanışlı ve kaliteli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Diğer taşlara göre ısı geçirgenliği 3 kat daha düşük olduğundan ısı yalıtımı konusunda etkili bir seçenek olarak tercih edilmektedir.

Limra Taşı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Limra taşı günümüzde farklı alanlarda kullanılabilir. Kullanılacağı alana göre işlenerek veya çıkartıldığı şekilde kullanılabilen taş bloklar halinde kesilerek ocaktan alınmaktadır. Bu nedenle alacak olanlar ihtiyaçlarına göre farklı boyutlarda yapacağı taleplere uygun şekilde tedariki yapılmaktadır. Kullanım alanları aşağıda yer alan şekilde olduğundan kullanılmadan önce uygun hale getirilmesi gerekir. Geniş kullanım alanında etkili sonuçlar alınmasını sağlayan taş seçenekleri arasında yer almaktadır.

  • Zemin döşemeleri,
  • Tezgahlar,
  • Dış cephe kaplaması,
  • Mobilyalar,
  • Metallerin inceltilmesinde,
  • Çimento üretiminde,
Etiketler: ,