Öğrenci Forması

Öğrenci Forması

Organik Öğrenci Forması

Organik okul kıyafetleri adına yapılan üretimler sıradan üretimlere göre farklılık gösterir. Sıradan üretim herhangi bir kumaştan herhangi bir kıyafet üretimi olarak düşünülebilir. Ancak organik üretim için herhangi bir kumaşın kullanılması söz konusu olamaz. Bir kumaşın değeri o kumaşın pamuk veya yün olmasıyla ilişkilendirilir. Ancak yalnızca pamuk ipliğinden üretim yapmakta tam kaliteyi göstermez. Çünkü bu seferde yıkama ve ütüleme problemleri ortaya çıkacaktır. Kullanılan boyalar her daim organik boya olmalıdır. Halk arasında bilinen kök boyalar da denilebilir. Diğer bir özellik kumaşta kullanılan teknolojilerdir.

Öğrenci Forması Kumaşları Nasıl Olmalıdır?

Organik okul kıyafetleri kumaşında ağırlıklı kullanılacak olan pamuktur. Fakat % 100 pamuk kullanımı annelere yıkama ve ütüleme aşamasında sorun teşkil edeceğinden genellikle pamuk oranı yüzde yüz kullanılmaz. % 85 oranın da pamuk kullanmak uygundur. Geriye kalan oran için polyester kumaşına yer verilir. Polyester ütüleme ve yıkama konusunda pamuk gibi zor bir kumaşa kolay müdahale sağlamaktadır. Polyester petrol ürünleri ile taş kömürü katranından elde edilir. Tek başına da kumaş olarak kullanılır ancak terlemeye büyük ölçüde ortam hazırlar. Bu sebeple genellikle diğer kumaşlarla birlikte kullanılır. Kumaşa uygulanan boyaların kök boyalar olması öğrencilerin kanser riski taşımaması açısından önerilir ki firmamız tüm bu gereklilik dahilinde organik üretim gerçekleştirir.

Kumaşlara Uygulanan Teknolojiler

Firmamızda üretilen organik okul kıyafetleri üzerine yapılan uygulamalar Nano Teknoloji sistemiyle gerçekleştirilir. Nano Teknolojinin kumaşa etkisi dış yüzeyden kıyafete bulaşan sıvının iç yüzeye etki edememesidir. Bu anlamda kullanılan teknoloji ile kumaşlara bir nevi kalkan oluşturulur.

Etiketler: