Okul Formaları

Okul Formaları

Okul Formalarında Yeni Dönem

Serbest kıyafet okul formaları uygulamasına geçiş yapmıştır. Eski dönemlerde olduğu gibi önlük tarzı kıyafetler artık modasını iyiden iyiye kaybetmiştir. Okullar kendileri belirlemiş oldukları formalar konusunda okul duyurusu nezdinde velileri bilgilendirmektelerdir. Veliler dilerse formanın bir örneğini alarak terzilere diktirmekte dilerlerse hazır dikilmiş haliyle satın almaktalar. Bu anlamda veliler çocukları için uygun olan kumaş cinsini belirleyerek alternatif kazanıyorlar. Geçmiş zamanlarda kullanılan mavi veya siyah önlükler hep aynı tip kumaşla piyasada yerini almaktaydı ve velilerde çaresiz bu önlükleri çocuklarına giydirmek zorundalar idi. Peki neden okullarda serbest kıyafete geçildi?

Okul Kıyafeti Çalıştayı

Geçtiğimiz yıllarda zaman zaman okul kıyafeti çalıştayı toplanmıştır. Toplantının nedeni ailelerin önlüklere dair şikayetleri olmuştur. Ülkemizde görülen iklim farklılıkları önlükler ile eğitim-öğretim hayatına devam eden çocuklar için pekte uygun bir kıyafet olmamaktaydı. Zaten ailelerin şikayetleri de bu doğrultuda rol oynamaktaydı. Şikayetlere kayıtsız kalmayan Milli Eğitim Bakanlığı’nca önlüklerin zorunluluk teşkil etmesine bir son verildi ve artık serbest kıyafete geçiş sağlandı. Okullar iklim şartlarına ve çocuklarında esnek hareket edebilecekleri esasına göre okul formaları tarzında bünyelerince kıyafet tasarımına gidip seçmiş oldukları kıyafetlerin kullanılacağı yönünde her yıl duyuru yapmaktalar.

Hangi Okul Kıyafeti Nereden Alınmalıdır?

Bu konuda firmamız ailelerin çocuklarını düşündüğünü ve çocuklarının onlar için ne kadar değerli olduklarını bilerek okul formaları adı altında üretim gerçekleştirmektedir. Çeşitli formalar firmamızca piyasaya sürülmekte, kolay ve cep yakmayan türden satışlar gerçekleştirilmektedir.

Etiketler: